logo logo
?
Zapraszamy do uczestnictwa w programie „Zielonej Szkoły” organizowanej na Mierzei Wiślanej
Program realizowany przez doświadczonego ornitologa, przyrodnika i animatora

Zakwaterowanie: ośrodek wypoczynkowy na Mierzei, pokoje 2-5 osobowe z łazienkami lub typu studio

Dzień I - Wyjazd ze wskazanego miejsca autokarem w godzinach porannych

Wycieczkę rozpoczynamy w Sali Edukacyjnej Stacji Ornitologicznej Instytutu Zoologii Polskiej Akademii Nauk w Górkach Wschodnich k Sobieszewa, od spotkania z ornitologiem. W sali gdzie znajduje się ekspozycja wypreparowanych ptaków charakterystycznych dla regionu, krótkie wprowadzenie do wycieczki. Ze Stacji Ornitologicznej przejazd do rezerwatu „Mewia Łacha”, gdzie za pomocą lunety i lornetek obserwować będziemy ptaki wodno-błotne i ….foki szare. Z wieży obserwacyjnej zobaczymy tu na pewno kormorana, kilka bardzo rzadko gniazdujących gatunków ptaków. Z ptaków szponiastych jest szansa na zaobserwowanie bielika, niesłusznie nazywanego…orłem. Przyjazd do ośrodka, obiadokolacja, zajęcia sportowe, W godzinach wieczornych wyjście z latarkami na plażę lasem w pooszukiwaniu bursztynu, wsłuchujemy się w odgłosy życia nocnego lasu.

Dzień II - Śniadanie

Wyjazd autokarem do Kątów Rybackich do Rezerwatu Kormorana i Czapli Siwej, jednej z największych w Europie kolonii lęgowych kormorana. W drodze powrotnej zwiedzimy Muzeum Zalewu Wiślanego w Kątach Rybackich. Przejazd do Stegny, gdzie odwiedzimy „Bursztynową Komnatę” a tam dowiecie się co uzbieraliście pierwszego dnia podczas nocnej wycieczki na plażę a także o historii bursztynu. W Stegnie zobaczycie także XVII w. szachulcowy zabytkowy kościółek. Możliwe /w cenie/ zwiedzanie obozu Stutthof, powrót do ośrodka, obiad. Wieczorem malarskie warsztaty artystyczne – malowanie pastelami : „Uwalniamy zwierzęta z kartek” lub warsztaty bursztynnicze, ognisko kolacja grillowa.

Dzień III – Śniadanie .

Wyjście na wycieczkę pieszą do rezerwatu „Mewia Lacha” od strony Mikoszewa, wzdłuż ujścia Wisły do plaży stanowiącej początek rezerwatu, obserwacja za pomocą lunety i lornetek fauny zamieszkującej rezerwat, powrót do ośrodka, obiad, czas wolny, w godzinach popołudniowych wyjazd do miejscowości Jantar, zwiedzanie mini ZOO/, port rybacki, plaża, powrót do ośrodka, kolacja, kontynuacja warsztatów artystycznych.

Lub alternatywnie

Dzień III - wyjazd w godzinach porannych do Krynicy Morskiej - rejs statkiem przez Zalew do Tolkmicka, skąd autokarem udamy się do Fromborka, zwiedzanie Wzgórza Katedralnego, w drodze powrotnej Tolkmicka, program przewidziany jest w godzinach 9.00-17.00, powrót wieczorem do ośrodka (dopłata 20zł)

Dzień IV - Śniadanie+ suchy prowiant na drogę powrotną

Zwiedzanie Gdańska z przewodnikiem - Droga Królewska – Muzeum Bursztynu /wewnątrz-przewodnik miejscowy/ dom Uphagena- wewnątrz /jak mieszkali dawni gdańszczanie-przewodnik miejscowy/, przejście do Żurawia /zwiedzanie ekspozycji wewnątrz/, dalej ul Mariacką do największej na świecie ceglanej budowli sakralnej czyli do kościoła NMP, przejazd do Sopotu na spacer ul Boh Monte Cassino i na sopockie molo.

Kalkulacja dl 40 i więcej osób płacących :

bydgosz, toruń i okolice: 389zł

inowroław, włocławek i okolice: 399zł

olsztyna i okolic: 409zł

łódź, krotoszyn i okolice: 439zł

poznań i okolice: 429zł

gniezno i okolice: 409zł

do 150km: 379 zł

Cena wycieczki dla dzieci z rodzin uboższych i dziecka wychowawcy wynosi 200 zł

Cena obejmuję: transport autokarem, opłaty drogowe i parkingowe, 2 noclegi w ośrodku na mierzei, wyżywienie /6 posiłków /, realizację programu wycieczkowo-edukacyjnego przez ornitologa, bilety wstępów do zwiedzanych obiektów, usługi przewodnika miejskiego i przewodników miejscowych, opiekę pilota, ubezpieczenie NNW, VAT.

.